TORUS dalej z triathlonistami
< powrót

Firma Torus przedłużyła współpracę sponsorską z dwoma zawodowymi triathlonistami, Pawłem Miziarskim oraz Bartoszem Banachem. Dzięki finansowemu wparciu trenują oni w optymalnych warunkach i korzystają z profesjonalnego sprzętu, z roku na rok osiągając coraz lepsze rezultaty i większe sukcesy. Triathlon jest też obecny w wielu innych działaniach Torusa.

– Triathlon i generalnie sport są nam bliskie od wielu lat. Nie tylko ze względu na centrum rekreacyjno-sportowe, które funkcjonuje w ramach Alchemii, ale też ogólnie pojętą filozofię działania. W sporcie, żeby osiągnąć sukces trzeba bardzo ciężko i konsekwentnie pracować, myśleć długofalowo, a czasami przecierać szlaki. Podobnie jest w biznesie – komentuje Monika Brzozowska z firmy Torus.

Biznes wspiera zawodowy sport

Zawodowy sport wymaga finansowego wsparcia, co widać na przykładzie każdej niemalże dyscypliny sportu. Firma Torus kilka lat temu postawiła na triathlon, coraz bardziej popularną w Polsce dyscyplinę sportu. Indywidualnie wspiera rozwój dwóch zawodowych triathlonistów, Bartosza Banacha oraz Pawła Miziarskiego, z którymi przedłużona została właśnie umowa sponsorska na kolejny rok. Obejmuje ona dofinansowanie m.in. wyjazdów zagranicznych (obozów, startów), zakupu niezbędnego sprzętu (doposażenia) czy bieżącego tworzenia optymalnych warunków treningowych. Zawodnicy otrzymają też nowe stroje startowe, na których wyeksponowane będzie nowe logo firmy Torus.

Wsparcie Torusa w ubiegłym roku pozwoliło Bartoszowi Banachowi m.in. skonstruować idealny  rower na zawody, zaopatrzyć się w specjalistyczny  sprzęt wspomagający treningi, odbywać zajęcia z trenerem na basenie Aquastacji, pojechać na zgrupowania w Lanzarote, Lloret  de Mar i Livigno, a także wystartować 2 razy  we Francji i co tydzień brać udział  w zawodach w Polsce. Wszystko to miało też swoje odzwierciedlenie w wynikach. Bartosz wygrywał kategorie OPEN podczas zawodów Triathlon Charzykowy (dystans 1/2), Triathlon Bydgoszcz-Borówno (dystans 1/2), Triathlon Przechlewo (dystans 1/2) oraz klasyfikację generalną na Enea Tri Tour na długim dystansie OPEN. Zajął też 13 miejsce podczas HERBALIFE IRONMAN GDYNIA, 9 miejsce na XTERRA Xonrupt – FRANCE CROSSTRIATHLON oraz 19 miejsce na IRONMAN 70.3 AIX EN PROVENCE-FRANCE.

banach

Podobnie w przypadku Pawła Miziarskiego – bezpośrednie wsparcie Torusa umożliwiło mu profesjonalizację zarówno w aspekcie sprzętu, jak i tworzenia warunków treningowych i startowych. W 2016 roku zaliczył on 10 startów w triathlonie i aż 8 razy stawał na podium (4x 1.miejsce OPEN, 3x 2.miejsce OPEN i 1x 1.miejsce w kat. wiekowej). Ponadto zadebiutował na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Sunshine Coast w Australii, gdzie zajął 29. miejsce w kategorii M25-29 oraz 117. OPEN.
miziar

Umowa sponsorska z zawodnikami podpisana została na 1 rok (do końca 2017 roku).

Nie tylko zawodowcy

Miłość Torusa do triathlonu trwa już kilka lat. Pod szyldem Torus Triathlon Team i pod okiem trenera, Tadeusza Czepukojcia trenują pasjonaci tej dyscypliny. W części rekreacyjno-sportowej Alchemii odbędzie się też niebawem trzecia już edycja Torus Triathlon In Da House, jedynych w Polsce zawodów triathlonowych odbywających się zimą i w całości pod dachem. Torus wspierał też triathlonowe wyczyny Iwony Guzowskiej, utytułowanej sportsmenki oraz projekt 5xIronman wspomnianego już Tadeusza Czepukojcia (na przestrzeni roku ukończył on 5 zawodów typu Ironman w różnych częściach świata). Torus wspiera też triathlonowy rozwój jednego ze swoich pracowników, Pawła Gołębickiego, na co dzień zarządcy nieruchomości. Jest to doskonały przykład na to, że połączenie wymagającej pracy i sportu na wysokim poziomie są jak najbardziej możliwe.