Torus podążał za króliczkiem
< powrót

Torus był partnerem II edycji konferencji Follow the Rabbit, spotkania specjalistów i menagerów szeroko pojętej branży HR. Reprezentacji trójmiejskich firm dyskutowali, wymieniali się wiedzą. Prezentowali też praktyki i rozwiązania, które na coraz trudniejszym rynku pracy pozwalają firmom dalej efektywnie się rozwijać i przyciągać talenty. Jednym z nich jest wysokiej jakości powierzchnia biurowa.

Nowa rzeczywistość

Druga edycja Follow the Rabbit ściągnęła ogromną rzeszę trójmiejskiego środowiska HR (przedstawicieli przede wszystkim sektora nowoczesnych usług dla biznesu, ale także innych, np. przemysłowego), a także firm działających na styku tej branży. Konferencja rozpoczęła się od ogólnego spojrzenia na zachodzące w ujęciu globalnym zmiany, które w coraz większym stopniu dotyczą także lokalnych firm. Zmienia się kultura pracy, zachodzą zmiany społeczne i gospodarcze co ma dzisiaj ogromny wpływ na prowadzenia biznesu, w tym zarządzanie zasobami ludzkimi. W dalszej części eksperci rozmawiali o różnych aspektach HR-owej codzienności, m.in. tworzeniu efektywnych systemów benefitowych, podnoszeniu wydajności pracy czy liderowaniu. Przedstawiciele Torusa przedstawili natomiast spojrzenie na nową rolę powierzchni biurowej.

Biuro w walce o pracownika

Biuro nie jest dzisiaj tylko miejscem wykonywania określonych czynności związanych z pracą i spędzania w nim ośmiu godzin każdego dnia. To jest miejsce, które zapewniać ma komfort przebywania w nim i dobre samopoczucie, sprzyjać efektywności pracy, w końcu być atrakcyjne i stanowić wyróżnik na rynku. Znalezienie biura pięknie zaprojektowanego nie jest dzisiaj dodatkowym bonusem. Firmy takie jak Google czy Facebook pokazały,  że stworzenie stymulującego środowiska pracy jest wyznacznikiem dzisiejszych czasów. Biura w Polsce próbują gonić zachodnie trendy i z powodzeniem implementują najnowsze rozwiązania. Jest to w dużej mierze zasługa zagranicznych korporacji, które coraz częściej lokują tutaj swoje siedziby. Dla ich potencjalnego pracownika nie tylko wynagrodzenie ma dzisiaj znaczenie przy wyborze miejsca pracy, ale także inne czynniki. Należą do nich m.in. lokalizacja budynku i jego skomunikowanie, także infrastruktura rowerowa. Ogromne dzisiaj znaczenie ma też bezpośredni lub bliski dostęp do szeregu usług związanych z aktywnością fizyczną czy codziennym życiem, rośnie też rola aranżacji i designu. Przestrzeń pracy ma być stymulująca i zróżnicowana. Na tym właśnie tle przybliżono charakter kompleksu Alchemia, jego techniczne przewagi oraz funkcjonalne rozwiązania, które sprawiają, że jest to obecnie jedno z najbardziej pożądanych miejsc dla lokalizacji biznesu w Trójmieście.

IMG_4153